2011-11-28

Koniec pleców, czas na przód swetra!

Zeszły tydzień był niesamowicie męczący! Właściwie, to nawet nie miałem sił już na nic poza pracą. Wstawałem rano i pracowałem do późna. Cały dzień na nogach, pośród kurzu, sypiącego się tynku, ciągłego hałasu budowy i ludzi, za którymi nie przepadam (poza kilkoma wyjątkami).
Nie lubię takich wyczerpujących zajęć, ale czasem niestety trzeba coś zrobić, żeby zarobić trochę grosza na życie ;)

Dodatkowo piątkowa domowa impreza jeszcze bardziej mnie wykończyła, więc postanowiłem poświęcić cały dwudniowy weekend na robienie nic!
Przez te całotygodniowe prace, robótkę widziałem tylko z daleka. Postanowiłem nadrobić zaległości i dziergałem sobie przez pół soboty i pół niedzieli. Dzięki temu udało mi się zakończyć plecy! :D Obejrzałem sobie jak to teraz wygląda, trochę nagimnastykowałem się, żeby przyłożyć to sobie do pleców i sprawdzić rozmiar. Chyba będzie OK.

Tak teraz wygląda robótka. Większość tułowia za mną :)

Plecy skończyły się dość niespodziewanie, bo prosto, tzn. bez ukształtowania ramion i otworu na szyję. Trzeba będzie to chyba jakoś kołnierzem uzupełnić.
Schemat przodu swetra
Przełożyłem już też obie połowy przodu swetra na właściwe druty, a dziś zabrałem się za zrozumienie sposobu wyrobienia frontu. Muszę przyznać, że znowu trochę się pogubiłem w tym tłumaczeniu... Zarówno pachy, jak i krawędzie wewnętrzne powinny się zwężać ku górze. Pachy rozszyfrowałem - podobnie jak tył, ale trochę płycej. Jednak krawędzie wewnętrzne są dla mnie wciąż zagadką.
Przepis mówi:
...shape the neck edge by dec 1 st at each neck edge on the first armhole bind off row, then every 6th row 9 times more.
O co chodzi z tym "on the first armhole bind off row"? Mam bind-offnąć cały rządek?! Przecież to zakończy robótkę! I to jeszcze na pierwszym otworze na ramię...

Pomyślę jeszcze kilka dni nad tym tekstem, poszukam w sieci jakichś wskazówek i w końcu coś wykombinuję.

Pani Kocia pilnuje swetra ;)

2 komentarze:

 1. ój angielski nie jest mocny, dlatego staram się korzystać z polskich przepisów na robótki. Jestem ciekawa jak będzie wygladał sweter po zszyciu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś rano właśnie zrozumiałem przepis! Muszę się sprężyć skoro chcę mieć sweter już na święta...
  Mi akurat spodobał się sweter, który był opisany w obcym języku. Niestety po polsku dla mężczyzn niewiele przepisów dla się znaleźć.
  Idę brać się za fronty!
  Miłej niedzieli!

  OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się ten wpis? Śmiało, dodaj swój komentarz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...