2012-02-09

Pomysł na cieplejsze wiosenne dni

Zbliża się wiosna! Czujecie to, bo ja właśnie dzisiaj poczułem?
Pomimo nowej warstwy śniegu, która napadała nocą, pojawił się też element wiosenny - śpiewający ptak w pobliskim świerkowym buszu. Świergot trwał krótko, parę minut, ale brzmiał bardzo radośnie. Od razu przypomniały mi się ciepłe dni...
Chyba pora poszukać pomysłów na wiosenne dziergane swetry?

Poprzedni projekt, którego się podjąłem - zapinany męski cardigan z szalowym kołnierzem - zakończył się pomyślnie. Dzierganie trwało prawie pół roku, ale to chyba nie jest zły wynik, biorąc pod uwagę fakt, że to moja pierwsza tak poważna robótka oraz to, że mogłem poświęcić na to stosunkowo niewiele wolnego czasu.

Wybierając tamten sweter do wykonania, przejrzałem inne projekty tego samego autora - Josh'a. Dziś też odwiedziłem jego stronę i zrobiłem olbrzymie oczy widząc nowe pomysły na swetry!


Aktualnie na stronie głównej Josh przedstawia swoją kolekcję dla magazynu "Rowan". Zbiór obejmuje sześć pomysłów na męskie swetry do wykonania na drutach. Po prawej stronie znajdziecie filmik z wywiadem przeprowadzonym z autorem dzierganej kolekcji. Josh opowiada o swoich inspiracjach - Nowym Jorku, sposobie ubierania się jego mieszkańców, a nawet budynku widzianym z okna kuchennego. Wszystko to wpłynęło na kształt i wygląd jego włóczkowych dzieł.


Josh wyznaje, że chciałby stworzyć kolekcję, która pojawiłby się w sklepach, ale jednocześnie bardzo się cieszy, że ludzie są zainteresowani jego przepisami wykonania dzierganej odzieży.


A wiecie, co jest najwspanialsze w tym wszystkim? Przepisy są dostępne za darmo! Na dole strony Josh'a znajduje się link do serwisu knitrowan. Jedynym warunkiem otrzymania opisu wykonania swetrów jest rejestracja w wymienionym serwisie.

Ja, zupełnie wstępnie, wybrałem poniższy projekt, a Ty? :)Wszystkie fotografie pochodzą ze strony boymeetspurl.com

2 komentarze:

  1. Mi się podoba przedostatni, sama bym taki nosiła, gdybym umiała robić sweterki. Ostatni będzie wygladał ładnie z koszula i będzie uniwersalny. To kiedy zaczynasz pracę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Przedostatni ma kołnierz szalowy, a ja chwilowo mam ochotę na coś nowego ;)
    Myślę, że ostatni, zaraz po kamizelce, będzie dobrą nauką przed swetrem z tym ukośnym warkoczem. Czas pokaże.

    OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się ten wpis? Śmiało, dodaj swój komentarz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...